Dünyaca Ünlü Mimarlar, İstanbul Kültür Üniversitesi Öğrencileriyle Buluşuyor

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mimarlık Bölümü, dünyaca ünlü mimarları öğrencileriyle buluşturuyor. ABD’li Mimar & Akademisyen Eric Owen Moss,  MIT Mimarlık ve Planlama Okulu Dekanı & 2020 Venedik Bienali Küratörü Hashim Sarkis ile İngiliz Mimar & Akademisyen Ian Ritchie’nin öğrencilerimizle buluşacağı etkinlikler online olarak gerçekleştirilecek.

“Geleceğini Modelle 2020 Liselerarası Öğrenci Tasarım Yarışması” Kolokyumu

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile SketchUp Türkiye iş birliğinde düzenlenen “Geleceğini Modelle 2020 Liselerarası Öğrenci Tasarım Yarışması”nın kolokyumu, 21 Ekim 2020 Çarşamba günü 17.00-18.00 saatleri arasında Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek. 

Kolokyuma katılmak için lütfen tıklayınız… 

Mimarlık Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, İstanbul Mimarlık Festivali’nin Danışma Kurulu’na Seçildi

Mimarlık Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, 5 Ekim 2020 Pazartesi günü lansmanı yapılacak İstanbul Mimarlık Festivali’nin Danışma Kurulu’na seçildi. 5-11 Aralık 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivalde ilk yıl için seçilen “Paradigma Kayması” teması, mimarlığın karşılaştığı yeni durumların yansımalarını araştırmayı amaçlamaktadır.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız…
 

2020-2021 Akademik Yılı Mimarlık Bölümü İngilizce Program Oryantasyon Programı

Mimarlık Bölümü İngilizce Program’a yeni kayıt olan 1. sınıf öğrencilerimize yönelik Mimarlık Bölümü Oryantasyon Programı 13 Ekim 2020 Salı günü saat 14:00'te çevrimiçi (online) olarak Adobe Connect platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. Program katılım linki önümüzdeki günlerde paylaşılacaktır. Katılım linki için bölüm internet sayfamızdaki duyuruları takip edebilirsiniz.

2020-2021 Akademik Yılı Mimarlık Bölümü Türkçe Program Oryantasyon Programı


Mimarlık Bölümü Türkçe Program’a yeni kayıt olan 1. sınıf öğrencilerimize yönelik Mimarlık Bölümü Oryantasyon Programı 13 Ekim 2020 Salı günü saat 13:00'te çevrimiçi (online) olarak Adobe Connect platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. Program katılım linki önümüzdeki günlerde paylaşılacaktır. Katılım linki için bölüm internet sayfamızdaki duyuruları takip edebilirsiniz.

2020-21 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Hakkında Duyuru

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Fakülte Kurulu’nun 08.09.2020 tarih, 11 no’lu toplantısının 1 sayılı kararı gereğince; COVID-19 pandemisi ile ilgili gelişmelere bağlı olarak, 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi’nde Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü ile İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde tüm derslerin online (çevrimiçi) yöntemiyle sürdürülmesine, yıliçi ve yılsonu sınavlarının tümünün online (çevrimiçi)  yöntemiyle, dersi veren öğretim üyesi veya öğretim görevlisinin  akademik pakette ilan ettiği şekilde (kısa sınav, test, ödev

MİDEKON Genel Kurulu ve Danışma Kurulu İstanbul Kültür Üniversitesi'nde toplandı

Başkanlığını Üniversitemiz Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu'nun yapmakta olduğu MİDEKON Yönetim Kurulu, mimarlık temel alanı disiplinlerinin (mimarlık, tasarım, planlama) yer aldığı fakültelerin dekanlarını ve Danışma Kurulu’nu 21 Şubat 2020 tarihinde İstanbul Kültür Üniversitesi'nde bir araya getirerek, Yükseköğretim Kurulu ile yapılması planlanan görüşme öncesinde  mimarlık temel alanına ait çeşitli konuları değerlendirmiştir. 

İKÜ Mimarlık Fakültesi Öğrencilerinden Ataköy Yerleşkesi Arka Bahçe Düzenleme Projeleri

İKÜ Ataköy yerleşkesi arka bahçenin öğrenci istekleri ve gereksinimleri doğrultusunda yeniden düzenlenmesi amacıyla, 6‐7 Mart 2020 tarihlerinde Mimarlık Bölümü ile İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü öğrencilerimizin katılımına açık bir çalıştay gerçekleştirildi. İKÜ Mimarlık Bölümü öğretim görevlilerimizden Dr. Suzan Sanlı ve Y. Peyzaj Mimarı Defne Akyol’un destekleriyle 56 öğrencimizin katıldığı çalıştayda, araştırma görevlilerimizin yürütücülüğünde 8 adet proje hazırlandı.