JUHANI PALLASMAA: Düşünce ve Biçim - Mimarlığı Çizmek ve Yazmak

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü, dünyaca ünlü mimarları öğrencileriyle ve mimarlık ortamıyla buluşturmaya devam ediyor. 2020-2021 Bahar Yarıyılının ilk konuğu Tenin Gözleri kitabının yazarı Mimar & Araştırmacı Juhani Pallasmaa olacak. “Düşünce ve Biçim – Mimarlığı Çizmek ve Yazmak” başlıklı etkinlik, 3 Mart Çarşamba günü saat 20.00’de Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek.

Prof. Dr. Gülay Usta ile Prof. Dr. Ayhan Usta, “Bursa Atatürk Spor Salonu Ulusal Mimari Proje Yarışması”nda 5. Mansiyon Ödülünü Kazandı

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gülay Usta ile Mimarlık Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ayhan Usta’nın liderlik görevini üstlendikleri ekip, 111 projenin katıldığı “Bursa Atatürk Spor Salonu Ulusal Mimari Proje Yarışması”nda 5. Mansiyon ödülünü kazandı.
 

"Mimarlar ve İç Mimarlar E-Sahnede"

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, 30 Aralık 2020 Çarşamba günü öğrencilerinin yeni yılını kutlamak, final sınavlarında başarılar dilemek, Onur/Yüksek Onur Belgesi kazanan öğrencilerin isimlerini anons etmek ve online gönderilen belgeleriyle ilgili bilgilendirmek, İstanbul Kültür Üniversitesi'nde lisansüstü eğitime yönelik bilgilendirmelerde bulunmak amacıyla bir etkinlik düzenledi.

“Mimarlar ve İç Mimarlar E-Sahnede”

Mimarlık Fakültesi, öğrencilere final sınavlarında başarılar dilemek, Onur/Yüksek Onur Belgesi kazananların isimlerini anons ederek online gönderilen belgeleriyle ilgili açıklamalarda bulunmak, İKÜ’deki lisansüstü eğitime yönelik bilgi vermek, görüş-önerilerini almak ve müzik dinletisi eşliğinde yeni yılı kutlamak amacıyla “Mimarlar ve İç Mimarlar E-Sahnede” başlıklı etkinlik düzenleyecek.

#ikuarchipandemic 21 Günlük Fotoğraf Yarışması

İKÜ Mimarlık Bölümü’nün 16 Kasım-7 Aralık tarihleri arasında düzenlediği mimarlık ve pandemi arasındaki ilişkiyi konu alan #iküarchipandemic 21 Günlük Challenge Yarışması ön değerlendirme jürisi, 12 Aralık 2020 günü Prof. Dr. Ayhan Usta, Dr. Öğr. Üyesi Aliye Rahşan Karabetça, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emre Arslan, Öğr. Gör. Pelin Çetken ve Arş. Gör. Berkay Oskay tarafından online olarak yapıldı. 

Ünlü İngiliz Mimar ve Akademisyen Ian Ritchie Mimarlık Bölümü'nün Konuğu Oldu

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü, 2020-2021 Güz Yarıyılında dünyanın ünlü mimarlarını öğrencileriyle ve mimarlık ortamıyla  buluşturdu. Adobe Connect Sanal Sınıf Uygulaması üzerinden gerçekleştirilen konferans dizisinin üçüncü ve dönemin son konuğu “Kraliyet Akademisyeni” olarak da bilinen ünlü İngiliz mimar ve akademisyen Ian Ritchie oldu.

#iküarchipandemic Challenge Yarışması Oylaması

İKÜ Mimarlık Bölümü tarafından 16 Kasım-7 Aralık tarihleri arasında Instagram üzerinden gerçekleştirilen 21 gün süreli #iküarchipandemic yarışmasının ön değerlendirme jürisi, 12 Aralık 2020 günü Prof. Dr. Ayhan Usta, Dr. Öğr. Üyesi Aliye Rahşan Karabetça, Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Emre Arslan, Öğr. Gör. Pelin Çetken ve Arş. Gör. Berkay Oskay tarafından online olarak yapıldı. 

180 fotoğrafın katıldığı yarışmanın değerlendirme sürecinde ilk tur sonunda 50, ikinci tur sonucunda 25, üçüncü tur sonucunda 12 ve son turda 6 fotoğraf çalışması finale bırakıldı.

“İKÜ Mimarlık Fakültesi Öğrencileri için Online Pilates Dersi Etkinliği"

Mimar & Pilates Eğitmeni İrem Acarkan’ın eğitmenliğinde, 18 Aralık 2020 Cuma günü 21.00-22.00 saatleri arasında İKÜ Mimarlık Fakültesi öğrencilerine yönelik “Online Pilates Dersi” etkinliği gerçekleştirilecek. 

Pandemi döneminde her zamankinden daha çok stres altında olan öğrencilerin moral-motivasyonlarını arttırmayı hedefleyen etkinlikte kontenjanı sınırlıdır. Kayıt olmak isteyen öğrenciler, 16 Aralık 2020 tarihine kadar p.cetken@iku.edu.tr adresine mail atmaları gerekmektedir.

Ünlü Amerikalı Mimar Eric Owen Moss, İKÜ Mimarlık Bölümü Öğrencileri ile Buluştu

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü, 2020-2021 Güz Yarıyılında dünyanın ünlü mimarlarını öğrencileriyle ve mimarlık ortamıyla online olarak buluşturuyor. Konferans dizisinin ilk konuşmacısı, ünlü Amerikalı Mimar & Akademisyen Eric Owen Moss oldu.

Dünyaca Ünlü Mimarlar, İstanbul Kültür Üniversitesi Öğrencileriyle Buluşuyor

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mimarlık Bölümü, dünyaca ünlü mimarları öğrencileriyle buluşturuyor. ABD’li Mimar & Akademisyen Eric Owen Moss,  MIT Mimarlık ve Planlama Okulu Dekanı & 2020 Venedik Bienali Küratörü Hashim Sarkis ile İngiliz Mimar & Akademisyen Ian Ritchie’nin öğrencilerimizle buluşacağı etkinlikler online olarak gerçekleştirilecek.