İZOCAM Öğrenci Yarışması

İzocam, sosyal sorumluluk bilinciyle her yıl farklı bir konuyla hayata geçirdiği Öğrenci Yarışması’nın bu yıl 19.’sunu düzenleyecek. Yarışmaya konu olacak şehir Milano olarak seçildi ve İzocam Öğrenci Yarışması’nın konusu #milano2030 vizyonu doğrultusunda Crescenzago metro istasyonu alanının kente bağlanarak gençleştirilmesi ve canlandırılması olarak belirlendi.

2018-2019 Akademik Yılı Güz Yarıyılı Değerlendirme Toplantısı

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, 2018-2019 Akademik Yılı Güz Yarıyılını değerlendirmek üzere 11 Aralık Salı günü değerlendirme toplantısı düzenledi. Mimarlık Fakültesi Dekanımız Prof Dr. Neslihan Dostoğlu, Dekan Yardımcımız Doç.Dr. Rana Kutlu, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Gülay Usta ve Bölüm Başkan Yardımcılarımız Dr. Öğr. Üyesi Armağan Şeçil Melikoğlu Eke, Dr. Öğr.

Mimari Tasarım Dersleri Değerlendirme Toplantısı

Mimarlık Bölümü, 13 Aralık Perşembe günü Ataköy yerleşkesi Erdal İnönü Seminer Salonu’nda Mimari Tasarım derslerinin değerlendirilmesine yönelik bir toplantı düzenledi. Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu tarafından; Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Esra Bostancıoğlu, Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Esin Kasapoğlu, Bölüm Başkan Yardımcıları, Mimari Tasarım stüdyolarında sorumluluk alan tam zamanlı ve DSÜ’lü hocaların katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Mimari Tasarım stüdyolarının fiziksel nitelikleri, stüdyoların içeriği ve işleyişi değerlendirildi.

Mimarlık Fakültesi ile Bakırköy Belediyesi İşbirliği

Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. Esra Bostancıoğlu ve Doç. Dr. Rana Kutlu, Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr. Esin Kasapoğlu ile İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gülay Usta, 10 Aralık Pazartesi günü Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ve Bakırköy Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürü İnş. Yük. Müh. Bahattin Yıldırım ile görüşmelerde bulundular.

Mimari ve Tasarımda Gelecek

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü, ARCH+DSGN işbirliği ile sektörün değerli profesyonellerini ve öğrencileri bir araya getirdi. Panel ve konferanslar dizisi olarak tasarlanan etkinlik, 20 Kasım Salı günü 13.00-15.30 saatleri arasında “Mimari ve Tasarımda Gelecek” teması ile İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy yerleşkesi Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Öğrencilerimizin Projeleri Furniture İstanbul Mobilya Fuarı'nda Sergilendi

İKÜ İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü Proje dersleri kapsamında öğrencilerimizin üretiği projeler, 6-11 Kasım 2018 tarihleri arasında CNR Expo Yeşilköy Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen Furniture İstanbul Mobilya Fuarı'nda sergilendi.

CNR Expo’nun davetlisi olarak fuara katılan İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı öğrencileri, sektörü yakından görme şansı elde etti.