5. İÇMEK ULUSLARARASI İÇ MİMARLIK EĞİTİMİ KONGRESİ

İstanbul Kültür Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü ile Karadeniz Teknik Üniversitesi İç Mimarlık Bölümü işbirliğinde düzenlenen 5. İÇMEK ULUSLARARASI İÇ MİMARLIK EĞİTİMİ Kongresi, 16-17 Haziran 2022 tarihinde çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir.

Teması “YENİDEN DÜŞÜNMEK” olan kongrede İç Mimarlık eğitiminin günümüzdeki durumu tartışmaya açılırken, yeni dinamiklerin ve geleceğine yönelik projeksiyonların paylaşılması hedeflenmektedir.

"MUĞLA TRANSCRIPTS IN/ON DISASTERS: FOREST FIRES 2021 (Afetler İçinde/Üzerine Muğla Suretleri: Orman Yangınları 2021)" 3. Sergisi, Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nde Açıldı

İKÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü tarafından 24-25 Mart 2022 tarihlerinde düzenlenen "Architectural Episodes 02: New Dialogues in Architectural Education and Practice" temalı sempozyum programı kapsamında, İstanbul Kültür Üniversitesi ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencilerinin iş birliği ile “Muğla Transcripts in/on Disasters: Forest Fires 2021 (Afetler İçinde/Üzerine Muğla Suretleri: Orman Yangınları 2021)” başlıklı atölye organize edildi. İstanbul Kültür Üniversitesi'nden Prof. Dr. Emel Birer ve Dr. Öğr.

İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğü ile Mimarlar Odası Trakya (Bakırköy) Büyükkent Bölge Temsilciliği Arasında Protokol İmzalandı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Rektörlüğü ile Mimarlar Odası Trakya (Bakırköy) Büyükkent Bölge Temsilciliği arasındaki protokol, Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal ve Mimarlar Odası Trakya (Bakırköy) Büyükkent Bölge Temsilciliği Başkanı Mustafa Fazlıoğlu tarafından 21 Nisan 2022 Perşembe günü imzalandı.

“ARCHITECTURAL EPISODES 02: NEW DIALOGUES IN ARCHITECTURAL EDUCATION AND PRACTICE” Uluslararası Sempozyumu 

İKÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü tarafından organize edilen “ARCHITECTURAL EPISODES 02: NEW DIALOGUES IN ARCHITECTURAL EDUCATION AND PRACTICE” uluslararası sempozyumu, 24 Mart 2022 Perşembe günü çevrim içi olarak başladı. Açılış konuşmalarını İKÜ Rektörü Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal adına Rektör Danışmanı Dr. Öğr. Üyesi Elif Altınok Çalışkan, Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, İKÜ Mimarlık Bölüm Başkanı Prof. Dr. Esin Kasapoğlu, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Mimarlık Bölüm Başkanı Doç. Dr.

"ARCHITECTURAL EPISODES 02: NEW DIALOGUES IN ARCHITECTURAL EDUCATION AND PRACTICE (MİMARLIK SERİSİ 02: MİMARLIK EĞİTİMİ VE PRATİĞİNDE YENİ DİYALOGLAR)" ULUSLARARASI SEMPOZYUMU

"Architectural Episodes 02: New Dialogues in Architectural Education and Practice & (Mimarlık Serisi 02: Mimarlık Eğitimi ve Pratiğinde Yeni Diyaloglar)" Uluslararası Sempozyumu’na ait programı sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Sempozyum programı ayrıca web sayfamızda da yayınlandı.

Sempozyum çevrim içi olarak Microsoft Teams aracılığıyla düzenlenecek.

İKÜ Mimarlık Fakültesi ile ASSIAX-G100 Evrensel Tasarım & Yaşam Biçimi Ağı Tarafından Düzenlenen Etkinlik ile Uluslararası Kadınlar Günü Kutlandı

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nin desteğiyle, Assiax-G100 Design & Lifestyle Topluluğu tarafından farklı ülke temsilcileri ve tüm genç yetenekleri bir araya getirmek amacıyla "8 Mart 2022 Dünya Kadınlar Günü"nde çevrim içi etkinlik düzenledi. "Empowering the Young Woman Talents in Design" (Tasarım Alanında Genç Kadın Yetenekleri Güçlendirmek) başlıklı etkinliğin ana teması "sürdürülebilirlik, dayanıklılık ve biyolojik çeşitlilik"ti.

Mimarlar Odası Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği Heyeti, Mimarlık Fakültesi ve Mimarlık Bölümü'nü Ziyaret Ettiler

Mimarlar Odası Trakya Büyükkent Bölge Temsilciliği Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, 3 Mart 2022 Perşembe günü İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) Mimarlık Fakültesi ve Mimarlık Bölümü'nü ziyaret ettiler. Son derece verimli geçen toplantıda; Mimarlık Bölümü öğrencilerine staj olanaklarının sağlanması, Mimarlık Bölümü'nün etkinliklerinin bölgedeki mimarlara duyurulması, Mimarlar Odası ile bölüm arasında iş birliği protokolü yapılması konuları ele alındı. 

“Mimarlar ve İç Mimarlar Sahnede”

Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Kulübü ile İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Kulübü iş birliğinde, 2 Mart Çarşamba günü 14.00-16.00 saatleri arasında “Mimarlar ve İç Mimarlar Sahnede” başlıklı etkinlik düzenlendi. Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nin ev sahipliği yaptığı etkinlikte, Mimarlık Fakültesi öğrencilerine yüksek onur ve onur belgeleri ile yarışmalarda ödül kazananlara teşekkür belgeleri takdim edildi. Tören, Orkestra İKÜ’nün performansı ile sona erdi.

“İKÜ ile DMAN Arasında İmzalanan İş Gücü Anlaşması" Mimarlık Fakültesi Tanıtımı

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ) ile Deutsche Management Akademie Niedersachsen (DMAN) arasında imzalanan İş Gücü Anlaşması'nın Mimarlık Fakültesi öğrencilerimize tanıtımı amacıyla, Rektörümüz Prof. Dr. Hanife Öztürk Akkartal'ın da katılımıyla toplantı düzenlendi. 28 Şubat 2022 Pazartesi günü saat 11.00’de Önder Öztunalı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıda, Mimarlık Bölümü ile İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü 3. ve 4. sınıf öğrencileri yer aldı.