“Mimarlık Serisi 02: Mimarlık Eğitimi ve Pratiğinde Yeni Diyaloglar (ARCHITECTURAL EPISODES 02: NEW DIALOGUES IN ARCHITECTURAL EDUCATION AND PRACTICE)”

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nün ev sahipliğinde; ilki 15-16 Kasım 2018’te düzenlenen Architectural Episodes sempozyumlarının 2.’si, “Mimarlık Serisi 02: Mimarlık Eğitimi ve Pratiğinde Yeni Diyaloglar (ARCHITECTURAL EPISODES 02: NEW DIALOGUES IN ARCHITECTURAL EDUCATION AND PRACTICE)” temasıyla 24-25 Mart 2022 tarihlerinde hibrit olarak gerçekleştirilecek.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız...

İKÜ Mimarlık Fakültesi Beceri Geliştirme Atölyesi 

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından, 28 Haziran-2 Temmuz 2021 tarihleri arasında yalnızca birinci sınıf öğrencilerinin katılımına açık olarak “Beceri Geliştirme Atölyesi” düzenlenecek. Atölye kapsamında, birinci sınıf derslerinden “Anlatım Teknikleri ve Bilgisayar Ortamında Anlatım Teknikleri” konuları işlenecek. Katılmak isteyen öğrencilerimizin, 27 Haziran 2021 tarihine kadar mimarlik@iku.edu.tr mail adresi üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

“Hibrit Mimarlık”

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Bölümü, 2020-2021 Bahar Yarıyılında da dünyanın ünlü mimarlarını öğrencileriyle ve mimarlık ortamıyla buluşturmaya devam ediyor. Online olarak gerçekleştirilen konferans dizisinin sonuncu konuşmacısı, 18 Mayıs 2021 Salı günü saat 20.00’de ünlü Türk Mimar Ferda Kolatan oldu. SU11 Mimarlık + Tasarım Ofisi’nin Kurucu Direktörü olan Kolatan, aynı zamanda Pennsylvania Üniversitesi Weitzman Tasarım Fakültesi’nde doçent olarak görev yapmaktadır.

İKÜ Mimarlık Fakültesi - Çuhadaroğlu A.Ş. İş Birliği: “TRANSITION FROM THEORY TO PRACTICE IN ARCHITECTURE” Semineri

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile Çuhadaroğlu A.Ş. iş birliğinde, 30 Nisan 2021 Cuma günü saat 18.00’de “Transition from Theory to Practice in Architecture (Mimarlıkta Teoriden Pratiğe Geçiş)” başlıklı e-seminer gerçekleştirildi. Pazarlama Müdürü İnşaat Y. Mühendisi Ali Tuna Şenatlı tarafından Çuhadaroğlu firmasının tarihçesi, markaları ve uyguladığı projelerin anlatımıyla başlayan seminer, Kıdemli Satış Temsilcisi Y. Mimar Dilara Dağlı’nın mimarlığın cephe tasarımındaki ve uygulamasındaki konumu konusu ile devam etti. Y.

İKÜ Mimarlık Fakültesi - Çuhadaroğlu A.Ş. İş Birliği: “Mimarlıkta Teoriden Pratiğe Geçiş” Semineri

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ile Çuhadaroğlu iş birliğinde, 28 Nisan 2021 Çarşamba günü saat 15.00’te “Mimarlıkta Teoriden Pratiğe Geçiş” başlıklı e-seminer düzenlendi. Çuhadaroğlu A.Ş. Pazarlama Müdürü İnşaat Y. Mühendisi Ali Tuna Şenatlı tarafından firmanın tarihçesi, markaları ve uyguladığı projelerin anlatımıyla başlayan seminer, Kıdemli Satış Temsilcisi Y. Mimar Dilara Dağlı’nın mimarlığın cephe tasarımındaki ve uygulamasındaki konumu konusu ile devam etti.

Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, Uluslararası Sinan Sempozyumu’na Katıldı

Mimarlık Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Neslihan Dostoğlu, Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından 8-9 Nisan 2021 tarihlerinde “Mimarlık ve Teknoloji” teması ile çevrimiçi olarak düzenlenen 12. Uluslararası Sinan Sempozyumu'na çağrılı konuşmacı olarak katıldı. Prof. Dr. Dostoğlu, sempozyumda "Mimarlık Temel Alanı Eğitimi: Pandemi Süreciyle Değişen Sorumluluklar" başlıklı konuşmasını yaptı.