İKÜ Mimarlık Fakültesi Liselilere Yönelik Fotoğraf Yarışması

İKU_Lise Fotoğraf Yarışması Poster

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi 8 Nisan – 14 Mayıs 2021 tarihleri arasında “Pandemide Ev Yaşamı” temalı Liselilere Yönelik Fotoğraf Yarışması düzenliyor.

İstanbul Kültür Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nin düzenlediği ve MEB’e bağlı tüm lise öğrencilerinin katılımına açık olan “Pandemide Ev Yaşamı” fotoğraf yarışması için son katılım tarihi 14 Mayıs 2021 Cuma. Yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerin yapması gerekenler:

  • @ikumimarlikbolumu ve @ikuicmimarlikbolumu Instagram sayfalarını takip etmek
  • “Pandemide Ev Yaşamı” teması kapsamında çekilen fotoğrafı bireysel Instagram hesabında #ikuhome etiketiyle ve MEB’e bağlı liselerde öğrenci olan 3 arkadaşını etiketleyerek paylaşmak

Yarışmanın sonunda jüri üyelerinin final oylaması için seçeceği 6 çalışma 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü 24 saat süreyle açık oylamaya sunulacak ve en yüksek ilk üç oyu alan katılımcılar ödüle hak kazanacaktır.
Yarışmacıların tasarımlarına ulaşılabilmesi için Instagram hesaplarının yarışma takvimi süresince (21 Mayıs 2021 tarihine kadar) erişilebilir olması (gizli hesap olmaması) ve yarışmacıların belirtilen tüm koşulları sağlıyor olmaları gerekmektedir.
 
Yarışmaya gönderilen eserin özgün bir çalışma olmaması, aksine bir iddia olması ve üçüncü
kişilerin tasarım üzerinde hak iddia etmesi durumunda sorumluluk yarışmacıya aittir.
Yukarıda belirtilen koşullar kapsamında aksi bir durumun tespiti halinde, ilgili tasarımlar yarışmadan diskalifiye edilir. Ödül kazandıysa İstanbul Kültür Üniversitesi tarafından ödülü geri alınır.
Yarışma dili Türkçedir.
Detaylı bilgi: @ikumimarlikbolumu & @ikuicmimarlikbolumu