Coffee Gutta “Karton Bardak Ambalaj Tasarımı” ve “Anı Mekânı” Öğrenci Tasarım Yarışmaları

Şub
01
Şubat 1, 10:41 öö

Türkiye’nin farklı yerlerinde 8 şubesi olan Coffee Gutta, İstanbul Kültür Üniversitesi öğrencilerine yönelik olarak iki farklı tasarım yarışması düzenleyecek. Yarışmalarda büyük boy karton bardak ambalaj tasarımı ve Süleymaniye şubesinin arka bahçesinde yer alan tarihi duvarı ön plana çıkaracak anı mekânı tasarlanması amaçlanmaktadır. Birinci yarışmaya İKÜ Mimarlık Fakültesi ile Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencileri, ikinci yarışmaya ise sadece İKÜ Mimarlık Fakültesi öğrencileri katılacak.

Coffee Gutta “Karton Bardak Ambalaj Tasarımı” ve “Anı Mekânı” Öğrenci Tasarım YarışmalarıYarışmaların içeriğinin belirlenmesi için 6 ve 21 Aralık 2018 tarihlerinde Mimarlık Fakültesi Dekanlığı'nda firma yetkilileriyle görüşüldü. 23 Ocak 2019’da ise Coffee Gutta’nın Süleymaniye şubesinde yer görme ve yarışma şartlarını konuşmak üzere toplantı yapıldı. 28 Ocak Pazartesi günü asıl jüri üyeleri İKÜ Mimarlık Fakültesi Dekanlığı’nda toplantı gerçekleştirerek şartnameler düzenlendi. 

Her iki yarışmanın da ilan tarihi 1 Şubat Cuma günüdür. “Karton Bardak Ambalaj Tasarımı”nın teslim tarihi 1 Mart 2019, “Anı Mekânı” tasarımının teslim tarihi ise 29 Mart 2019’dur.